Kurdele Nakışı ve Diğer Sanat Çalışmaları Hakkında

NEVALE by Elemeği

Sevgili blogger arkadaşımız Ayşe'nin daveti ile Bursalı blogcular olarak NEVALE'de buluştuk. Tatlısıyla tuzlusuyla gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir mekan.

Kurdele Nakışları Instagram'da!

Arkadaşlar sitemi fazla güncelleyemiyorum doğru. Paylaşmak istediklerimi Instagram'a eklemek daha kolay geliyor çünkü :)

İstanbul Boğaz Turu Fotoğrafları

İstanbul'a bir uğramışsam, Boğaz turu da yapmışım demektir. Güzel bir günden güzel birkaç kare paylaşmadan olmaz şimdi.

Bursalı Bloggerlar Koza Çalışmasında

Bursalı Blogger arkadaşlarımın öğrenme isteği üzerine "Gülümseyen Renklerden Farklı Güzellikler" sergi alanında koza çalışmaları yaptık.

Gülümseyen Renklerden Farklı Güzellikler Sergim

Yaklaşık 3 yıllık (yağlıboya, pastel resim, kağıt rölyef, koza) çalışmalarımın yer aldığı sergimin açılışına gelen herkese canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

29 Nisan 2010 Perşembe

Kurdele nakışı pike takımı


Organze çiçeklerle ile çalışılan bir pike takımı.Organze çiçeklerin boncuk ve incilerle pike üzerine dizaynına hoş bir örnek .

Paylaş:

25 Nisan 2010 Pazar

Kurdele nakışı havlular
Bunlarda Buseder eğitim ve kültür şenliği kermesinde çektiğim kurdele nakışı havlu örnekleri :)
Paylaş:

24 Nisan 2010 Cumartesi

Kurdele nakışlı havlu


Kurdele nakışından kermes için yaptığım karanfilli bir havlu örneği. Karanfil örneğinin benim çok hoşuma giden bir örnek olduğu söylenemez.Yıllardır kurdele nakışı yaparım ilk defa karanfil denedim .Havluda güzel durdu sanki :))
Paylaş:

22 Nisan 2010 Perşembe

Bursada şenlik bitiyor kaçırmayın
BUSEDERli hanımların büyük bir özveri ile hazırladığı çeyizlik eşyadan pasta böreğe şimdiye kadar benim gördüğüm en kapsamlı kermeste son günler.BUSEDER eğitim ve kültür şenliği 24 nisanda sona eriyor.Şenlikten görüntüler :)
Paylaş:

17 Nisan 2010 Cumartesi

BUSEDER Eğitim ve kültür şenliği harika bir etkinlik

Ümmühan Ağırmanın cam sanatı çalışmaları farklı geldi bana.Kendisi BUSEDER eğitim ve kültür şenliğindeki standında canlı çalışma yapıyor . Balibey handa atölyesi var.

Yine Balibey handa atölyesi olan başka bir sanatçı yerel dokumalar çok güzeldi .Üzgünüm ismini almamışım :( Bebekler ve keseleri bu standda çektim.
Marküteri bu çalışmayı görmüşlüğüm var da adını ilk defa duydum .Bu standdan ayrılmak zordu :)BUSEDER eğitim ve kültür şenliğini nihayet gezebildim :) çok şey kaçırmışım .Gönüllü bayanların çalışmaları çok çok güzel bir kültür etkinliğine dönüşmüş.Kermes için yapılan el emekleri görülmeye ve satın alınmaya değer .Oğlunuz kızınız varsa mutlaka kermes alanına uğrayın derim fiyatlarda hayli uygun. Dolaşırken yorulursunuz eeee oturup birşeyler atıştırın pasta börekten sarmaya, içli köfteden çiğ köfteye ,gözlemeden mantıya çok büyük bir açık büfe var :)
Bu arada Balibey handa atölyesi olan sanatçıların canlı çalışma ve satış yaptıkları stantlar görülmeye değer.

Paylaş:

14 Nisan 2010 Çarşamba

Kurdele nakışı boncuklu salon takımı

Bu harika salon takımı çalışmasını Şükriye ablacım yaptı .Bende bitirsede resimlesem diye başında bekledim :)) Şükriye ablanın bir özelliği var '' Offff sıkılırım ben hiç uğraşamam'' der sonrada en güzel işleri yapar ;) Bu çalışmada en güzel örneklerden biri ellerine sağlık ablacım.
Paylaş:

11 Nisan 2010 Pazar

BUSEDER Eğitim ve kültür şenliğiBursa Umut Sevgi Ve Eğitim Gönüllüleri Derneği (Buseder) 1. Eğitim Ve Kültür Şenliği Adı Altında 10- 24 Nisan Tarihleri Arasında Bir Dizi Etkinlik Düzenleniyor. Buradan Elde Edilecek Gelir, Fakir Öğrencilerin Okutulmasında Kullanılacak.


BUSEDER Yönetim Kurulu Başkanı Berna Küçükdağ, şenlik ve dernek hakkında yaptığı açıklamada, "Şenlikle ulaşmak istediğimiz amaç kucaklayıcı olmayı, eğitim hizmetlerini ön plana çıkartarak halk tarafından sahiplenilmesini sağlamak, halkımızı çeşitli seminer ve panellerle bilgilendirmeyi, eş ve çocuklarıyla rahat bir şenlik atmosferini yaşamalarını sağlamaktır. Kültürümüzde var olan dayanışmayı geliştirerek bireylerin daha etkin ve verimli bir şekilde değerlendirilmesini sağlayıp mükemmel bireyden mükemmel topluma ulaşmak amacındayız." dedi.
Paylaş:

5 Nisan 2010 Pazartesi

Bursalı blogcular buluşması harikaydı

Toplantıya katılanlar hep birlikte poz verdik :) bizimgibiler sonradan gediği için resimde çıkmamış

Osmangazi belediyesinin Topanede diktiği GS laleler ;)

Saltanat kapısındaki yeşil beyaz BURSASPOR bayrağı ve sevimli timsahımız :) BURSASPORa şampiyonluk yarışında başarılar diliyorum .Aslında koyu GSyım ama bu yıl kalbim BURSASPORdan yana :)

Bu da İstanbuldan gelen güzel misafirimiz celebi74 yine bekleriz canım.Ah iki hafta önce orda olmasaydım bende istanbul buluşmasına gelirdim :)

Buluşmaya katılan arkadaşların blogları kendilerini tanımaktan büyük mutluluk duydum sevgilerimle. Katılan blogcular listesini bizimgibilerden kopyaladım teşekkürler arkadaşım :)

1 annemineli http://annemineli.blogspot.com/
2 bizimgibiler http://bizimgibiler.blogspot.com/
3 bucanni http://bucanni.blogspot.com/
4 çelebi74 http://celebi74-celebi74.blogspot.com/
5 çatlak kafe http://nursng.blogspot.com/
6 dilek mutfakta http://dilekkmutfakta.blogspot.com/
7 düşlerimin incisi http://incisi.blogspot.com/
8 evde pasta http://evdepasta.blogspot.com/
9 ezgili tarifler http://ezgilitarifler.blogspot.com/
10 kurdele nakışları http://www.kurdelenakislari.com/
11 smilena http://smilena-smilena.blogspot.com/
12 sümbül zerafeti http://sumbulzerafeti.blogspot.com/
13 şehribursadan http://sehribursadan.blogspot.com/
14 turkuaz lale http://turkuazlale.blogspot.com/
15 yarenin günlüğü http://ceylanmogul.blogspot.com/
Paylaş:

3 Nisan 2010 Cumartesi

Bursalı blog yazarları toplantısı

Ellerinize sağlık arkadaşlar hepsi birbiribden lezzetliydi :)


Çok zarifsiniz arkadaşlar hatıralarınız için teşekkürler :)

Celebi74 istanbuldan geldi sevgiler canım :)


Bursalı blog yazarları olarak kalabalık bir gurupla Haraççıoğlu medresesinde buluştuk.Blogcu arkadaşlarla gerçekten çok hoş vakit geçirdik .Yemek blogu yazan arkadaşlar harika ikramlar hazırlamışlardı ellerinize sağlık arkadaşlar .Ayrıntıların hepsini tek tek paylaşacağım :)
Osmangazi Belediye başkanı Mustafa Dündar bey başta olmak üzere Haraççıoğlu medresesi görevlilerine sonsuz teşekkürler.
Paylaş:

Sitemin görünümünü beğendiniz mi?