Kurdele Nakışı ve Diğer Sanat Çalışmaları Hakkında

NEVALE by Elemeği

Sevgili blogger arkadaşımız Ayşe'nin daveti ile Bursalı blogcular olarak NEVALE'de buluştuk. Tatlısıyla tuzlusuyla gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir mekan.

Kurdele Nakışları Instagram'da!

Arkadaşlar sitemi fazla güncelleyemiyorum doğru. Paylaşmak istediklerimi Instagram'a eklemek daha kolay geliyor çünkü :)

İstanbul Boğaz Turu Fotoğrafları

İstanbul'a bir uğramışsam, Boğaz turu da yapmışım demektir. Güzel bir günden güzel birkaç kare paylaşmadan olmaz şimdi.

Bursalı Bloggerlar Koza Çalışmasında

Bursalı Blogger arkadaşlarımın öğrenme isteği üzerine "Gülümseyen Renklerden Farklı Güzellikler" sergi alanında koza çalışmaları yaptık.

Gülümseyen Renklerden Farklı Güzellikler Sergim

Yaklaşık 3 yıllık (yağlıboya, pastel resim, kağıt rölyef, koza) çalışmalarımın yer aldığı sergimin açılışına gelen herkese canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

30 Aralık 2010 Perşembe

Kece calismasi Taclarim

Bu günlerde sağlık sorunları yüzünden canım biraz sıkkın ama keçe çalışması yapmak beni eğlendiriyor :) Bir sürü iğnelik ( iğnedanlık ) yapmıştım resimlemeden vermişim .Allahtan taçları çekmek aklıma geldi.Keçe çiçekler ve organze çiçeklerle oluşturduğum taçlardan bir demet . Aslında hayli çok yapmıştım hepsini resimlememişim, zaten çoğu hediye gitti .
Paylaş:

29 Aralık 2010 Çarşamba

Kurdele Nakışı Öğreniyoruz
Hani bir ara kurdele nakışı öğrettiğimi söylemiştim :) Kursun sonuna geldik öğrencilerimi yolda serdim:)))))) tek öğrenciyle kalmıştım oda taburcu oldu sonunda.Bu kurs çok farklı bir guruptu ve ben de çok şeyler öğrendim kendilerinden . Birgül hanımın yaptığı masa örtüsünden bir bölüm.Tamamını çekemedim yarımdı.

Paylaş:

Etkinlik Hediyelerim Geldi :)
Sevgili Sibelin hediye etkinliğinden Zeynep bana çok hoş bir hediye yollamış :) Çaylarımı içine koydum bile .Güzel dileklerin içinde ayrıca teşekkür ediyorum arkadaşım .


Not : Nihayet sitem erişime açıldı gerçi diğer bloguma yazmıştım .Ara ara hiç yoktan kapatılıyoruz başkalarının cezasını bizler çekiyoruz :(

Paylaş:

25 Aralık 2010 Cumartesi

Kutu Kaplama Yaptım

Pek kutu kapladığımı söyleyemem . Dün akşam oturup bu karton kutucukları kapladım :))) Organze kurdeleden güller yapıp süsledim çok kokoş oldular .Bir tanesini bu gün arkadaşın kızına hediye götürdüm .Kendi kızcımada yapayım diyorum ama o böyle süslü şeyleri sevmez ona sade birşeyler düşünüyorum perşembe günü geliyor sürpiriz olsun ;)
Paylaş:

Hediyelerim Geldi

Sevgili Gülcanın bana yolladığı paket geldi :) Derya arkadaşımızın hediyeleşme etkinliğine katılmıştık Gülcana ben çıkmışım banada bir başka arkadaşım çıkmıştı hediyesini dün ptt kargoyla yolladım umarım beğenerek kullanır:) isim veremiyoruz süprizi kaçmasın .Gülcancım tekrar teşekkür ederim canım güzel hediyen ve zarif mektubun için. Deryacım sanada çok teşekkür ediyorum emeklerin için.

Not : Sibelin yaptığı hediyeleşme etkinliğinede katılmıştım , orda bana çıkan arkadaşıma hediyesini yolladım oda umarım hediyesini beğenir.

Paylaş:

13 Aralık 2010 Pazartesi

Deri Calismasi Salon Takimi

İmitasyon deri ile çalışılmış farklı bir salon takımı. Geçen yıl kurstan bir arkadaşım çalışırken görüntülemiştim. Üzerindeki deri çiçeekler hakiki deriden yapılıp monte ediliyor.

Paylaş:

11 Aralık 2010 Cumartesi

Kurdele Nakışı Havlu Örneği 2Kurdele nakışından bu güzel havluyu sevgili arkadaşım Sadiye yaptı. Havlu ipek kurdele ile çalışıldı.Ellerine sağlık arkadaşım harika olmuş, iyi günlerde kullan :)
Paylaş:

10 Aralık 2010 Cuma

Kurdele Nakisi Ortu Hurcu
Boncuk ve kurdele ile süslediğim iki örtü hurcu. Çok basit birer iş koydum köşelerine çabucak bitiverdiler :))))
Paylaş:

9 Aralık 2010 Perşembe

Nemlendirici Kutusundan Keçe İğnelik


Bir kutu nemlendirici kaç para? Nemlendirici bitince atmaya kıyamadığım kutusundan kendime iğnelik yaptım. Malum o kadar para veriyoruz :)) İçine boncuklarımı kapağına da iğnelerimi koyuyorum. Keçe ile kaplayıp organze kurdele ile süsledim.
Paylaş:

Yeni Yıl Hediyeleri


Sevgili arkadaşımız sibel'in hobi dünyası bir hediyeleşme etkinliği düzenliyor, bende katıldım :) Katılmak isteyen arkadaşlar arkadaşımıza başvursunlar.
Paylaş:

6 Aralık 2010 Pazartesi

Taç Yapıyorum
Bu aralar taçlar, iğnelikler, hurçlar hep ufak tefek şeylerle uğraştım. Çok güzel terapi oldu benim için kafa dağıttım. Oturma odam atölye gibi oldu :))) Kurdele ile yaptığım çiçekleri hazır yapraklara monte ettim. Demir taçları da organze kurdele ile sarıp çiçekleri monte edince al sana birbirinden farklı ve şeker taçlar ;) hepsi satıldı nerdeyse, bazıları da hediye gitti. Çok sevdim ben bu işi bir düzine taç daha alıp yapmayı düşünüyorum.

Paylaş:

2 Aralık 2010 Perşembe

Lohusa Taçları
Bloguma birkaç gündür erişilemiyor :( Bilmem bu post görülecekmi.Sipariş üzerine keçe ve kurdeleden lohusa taçları yapmıştım biraz acemice oldu ama yinede çok beğendiler :) Bakalım sizlerde beğenecekmisiniz.
Paylaş:

Sitemin görünümünü beğendiniz mi?