Kayıtlar

Haziran, 2008 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Nakışlı Havlu Örnekleri

Resim
Busmek sergisinden havlu kenarı örnekleri. Kurdele nakışı ve diğer el nakışı teknikleri ile yapılmış harika havlu örneklerinden bir bölüm.

Kurdele nakışı banyo takımı

Resim
Busmek sergisinde gördüğüm ve hayran olduğum banyo takımı. Ayrıca bu banyo takımını yapan bayanla tanışma ve kendisini tebrik etme şansınıda yakaladım. Banyo paspasından çamaşır makinası örtüsüne yüz havlusundan diş fırçalığına kadar bir banyoda gerekli herşey düşünülerek hazırlanmış gerçekten mükemmel bir banyo takımı.

Busmek sergisinde patchwork yatak örtüsü

Resim
,


Kırkyama diğer adıyla patchwork ile yapılmış yatak örtüleri. Gerçekten büyük bir emek ve sabırla yapılmış kırkyamayatak örtüsü ve panolara hayran kalmamak elde değil.3. Busmek sergisinden görüntüler

Resim
Busmek sergisinde dikkatimi çeken bir bakşa şeyde ahşap boyama harika çeyiz sandıkları .

Busmek sergisi görülmeye değer

Resim
Balibey Han'da devam eden busmek sergisinden harika bir yatak örtüsü. Tel kırma olan yatak örtüsü görenleri hayran bırakıyor. kurdele nakışı teknikleri ile zenginleştirilmiş yatak örtüsünün ana nakışı telkırmaBusmek sergisi 2

Resim
Yayınlamakla bitmiyecek kadar çok resim çekmişim galiba :))) sergi ama okadar güzeldiki dayanamadım. Bu arada daha serginin bir bölümünü gezebildim diğer tarafıda gezince siz düşünün çekeceğim resimleri .
Busmek sergisinden harika resimler

Resim
Busmek sergisinde çektiğim resimler.Harika işler çıkmış ortaya bu güzel çalışmaları yapanları ve hocalarını tebrik ediyorum.

Busmek sergisi 1

Resim
Geçtiğimiz gün açılan 3. Busmek sergisinden çektiğim resimler yayınlamaya devam ediyorum bu hafta. Sergide 3 boyutlu nakış, Kurdele nakışı, patchwork, çin iğnesi, brezilya nakışı, makina nakışı, telkırma, maraş işi, rölyef, takı ve aklınıza gelebilecek her türlü el sanatı sergilenmişti. Yapanların ellerine sağlık hayran kaldım.


Makina nakışı sarma masa örtüsü

Resim
Makina nakışında sarma olarak yapılmış çok şık bir masa örtüsü. Lale ve karanfiller minelerle birleşince ortaya harika bir iş çıkmış.Genelde masa örtülerinde nakıştaki ağırlık köşelere verilirken bunda yanlara verilmiş.

Çin iğnesi bohça

Resim
Çin iğnesinden güzel bir bohça örneği ,sarma ve kum iğnesiyle birlikte işlenmiş hoş bir karışım meydana çıkmış.

Kurdela nakışı bohça 2

Resim
Yine ipek kurdeleden yapılmış kurdela nakışı değişik bir bohça örneği .

Kurdela nakışı bohça 1

Resim
İpek kurdeleden yapılmış güzel bir kurdela nakışı bohça örneği. Yaprak ve çiçekler birbiriyle uyumlu.

Kaneviçe örnekleri 2

Resim
Yine eskilerden güzel bir kaneviçe örneği .

Kaneviçe örnekleri 1

Resim
Eskileri karıştırırken ilk yaptığım kaneviçe örneğini buldum :) Sanırım 10 yaşlarında birşeydim annemin başının etini yemiştim bende kaneviçe öğrenmek istiyorum diye. İtiraf edeyim o zamanda meraklı ve aceleciydim. Şimdide her gördüğümü öğrenmek istiyorum . İyiki bu net var . Yoksa elişi dergilerine verdiğim paralardan iflas edecektim :)))

Translate