Kayıtlar

Ağustos, 2008 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Ramazan Ayına Özel Dualar

Resim
Güzeller güzeli Ramazan ayı geldi. İyiliklerin artması için yardımlaşmanın bütünleşmenin ve dua etmenin tam zamanı. Hepimizin bu dualara her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. İşte sevgili peygamberimizden Ramazan'ın her ayrı gününe özel dualar…
Merhum Kefhemi "Misbah" kitabında Resul-ü Ekrem'den şöyle rivayet etmiştir: "Kim Ramazan ayında her farizadan sonra şu duayı okursa Allah onun günahlarını bağışlar." İşte Peygamber Efendimizin tüm Ramazan boyunca okuduğu dua:

"Allah'ım! kabir ehlini sevindir. Allah'ım, bütün fakirleri zenginleştir. Allah'ım, bütün açları doyur, Allah'ım bütün çıplakları giyindir. Allah'ım, sıkıntısı olanların sıkıntısını gider. Allah'ım, bütün garipleri -vatanlarına- geri döndür. Allah'ım, bütün esirleri -esirlikten- kurtar. Allah'ım, Müslümanların bozulan durumlarını, fasit olan işlerini ıslah eyle. Allah'ım, bütün hastalara şifa ver. Allah'ım, bizim fakirliğimizi kendi zenginliğinle eng…

Nakis desenlerinden bir demet

Resim
Hepsi birbirinden güzel birkaç nakış deseni ...

Berat gecesi hepimize hayirli olsun.

Yarın gece Berat Kandili, İnsanlık âleminin önüne açılan aydınlık bir gece. Bu geceyi nasıl değelendirmeliyiz. Mehemet Paksu'nun yazısı.


Berat Gecesi davetiyesi
Yarın gece Berat Kandili, Şaban ayının 15. gecesi. İnsanlık âleminin önüne açılan aydınlık bir gece…
Berat Gecesinin en başta iki önemli özelliği göze çarpar.
Birisi, Ramazan’a hazırlık aşaması olması, diğeri de Allah’ın özel davetinin öne çıkmasıdır.
Ramazan’a hazırlıktır, çünkü Berat Gecesi Ramazan’dan öncesi en son mübarek gecedir.
Bu gece beratımızı, kurtuluş belgemizi alır almaz, ver elini Ramazan ayı. Artık kimse bizi tutamaz. Başlar bir hasret ve koşturmaca…
Hasret, gittikçe artan Ramazan özlemidir, koşturmaca da, durmadan, dinlenmeden Ramazan’ın ilk gecesini, orucun ilk gününü yakalamaktır.
Ramazan bir gelmeye görsün, ondan sonra Kadir Gecesine kadar hızlı bir tempo başlar. Gittikçe yükselen bir eforla sürekli mesafe alma gayreti başlar.
Bu mesafe imanda ve ibadette, şükürde ve sabırda, mağfirette ve merhamette sürer gider.

Masa ortuleri

Resim
Dantelle kumaş birleşimi gibi görünsede bu sizi aldatmasın ;)Kumaştan sayısı ile ip çekilerek işlenmiş harika masa örtüleri. Çok göz nuru ve emek harcanarak işlenmiş.


Yatak ortuleri

Resim
Resimlediğim ama yayımlamaya fırsat bulamadığım yatak örtüleri . Busmek sergisinde hayran olduğum örneklerden sadece bazıları :) daha çok var ;)

Stumpwork desenleri

Resim
Uzun bir aradan sonra hoş bir Stumpwork deseniyle merhaba demek istedim :) yok çocukların öss telaşı yok kaç puan alındı yok acaba nereleri seçsek karmaşasına birde kısa bir tatil eklenince netten hayli uzak kaldım... şimdi büyük bir merakla öss yerleştirmelerini bekliyoruz inşaallah hayırlı bir yer olur da bu telaş ve strese değer...

Translate