En son Yazı

Mutfak Önlüğüne Nakış Yapmak

Resim
Bir ulusun kültür değerlerini en iyi yansıtan ögeler olan el sanatları, asırlar boyu toplumların sanat anlayışlarını ve yaşam tarzlarını aktarmada etkin bir rol oynamıştır. Aynı zamanda eğitim, bilim, teknik ve diğer alanlardaki gelişme düzeyi ile el sanatlarındaki gelişme düzeyi paralellik göstermektedir. Eşyalarınızın üzerine nakış yaptığınızda mutfak eşyaları sevilen bir kareli bulaşık bezinde yıldızlaşırken, tatlı hayvancıklar şerit iplerle bir mutfak önlüğünü süslüyor. Bu sayede mağazadan satın alınan bir bulaşık bezi, kendine has benzersiz bir eşya olur. Örnek fotoğraflar için:

Kece calismalari 3Minik keçe yastıkcıklar :) iğnelik (biz iğnelik diyoruz bağzıları iğnedenlik diyor ) olarak yaptığım keçe çalışmalarının bazıları.Bazı yastıkları elde kalmış polarlardan diktim.Yorumlar

 1. canım çok sevimli olmuşlar..

  YanıtlaSil
 2. Mukaddes hanım,
  sitemi ziyaretiniz için teşekkürler. Bu site gerçekten el işi cenneti gibi.Kurdele nakışına çok istediğim halde bu yıl oğlum küçük olduğu için gidemedim.İnş. gelecek yıl gitmeyi çok istiyorum.Sitenizi sitemde linklerime eklemek istiyorum, izin verirseniz.Bursa lı mısınız?Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 3. Teşekkür ederim arkadaşlar ben bu keçe işine taktım :) ayrıca beğenmenize sevindim.Bursalıyım mine Bursada doğmasamda tam 40 yıllık Bursalıyım ve Bursaya aşığım :) tabiki linkimi verebilirsin çok sevinirim .

  YanıtlaSil
 4. harika şeyler yapmışsın, ellerine sağlık. Keşke benim de böyle el becerilerim olsa.. Takipteyim haberin olsun.. sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. Bloğunuzu cok begendim el emekleriniz cok hos.Takıpteyım.Sevgiler.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar

Kurdele Nakışı Videolar

Kurdele Nakışı Nasıl Yapılır?

Örme Bebek Battaniyesi

Boncuk İşi Havlu Seccade Bohça