Ana içeriğe atla

Nitelikli

Evde Kolay Bez Maske Yapimi

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Bu yazıda covid-19 virüsünden korunmak için nasıl maske yapılır onu öğreneceğiz. Şimdiye kadar yazdığım bez maske nasıl yapılır videoları için şuraya tıklayın. Aşağıdaki videoda kolay olarak dikişli ve dikişsiz maske nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Kurdele Nakışı Karanfil Yapılışı

Kurdele Nakışından karanfil yapıyoruz. Kurdele Nakışı yapması çok kolay ve eğlenceli. Kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte yapılışı ve yapılış adımları:

Kurdele Nakışı Karanfil 1

Kurdele Nakışı Karanfil 2

Karanfil kurdelesinden yapılmak istenen çiçek büyüklüğüne göre 25-30 cm kurdele kesilir. Uçları birbirine dikilip bir tarafından bol teğel alınır. Teğel sıkılıp sabitlenir. Üst sağ başta görüldüğü gibi. Yine karanfil kurdeleden bu defa yeşil 10 -12 cm kesilir aynı işlem yapılır üstten çiçeğe tutturulur ve alttan da teğel alınıp sabitlenir üstte görüldüğü gibi.

Kurdele Nakışı Karanfil 3

Kurdele Nakışı Karanfil 4

Yukarıdaki fotoğrafta da çiçeğin altının farklı bir yönden görünüşü. Goncalarda aynı teknikle çalışıldı. İçlerine hazır çiçek tohumları monte edildi. Nasıl kolay oldu mu? Eğer beğendiyseniz diğer kurdele nakışı yazıları ve fotoğrafları için şu linke bakabilirsiniz: Kurdele Nakışı

Yorumlar

 1. çok şık ve çok güzeller.ellerinize sağlık.BURSA BLOGCULAR TOPLANTISI DÜZENLENECEK.GEREKLİ BİLGİ İÇİN http://annemineli.blogspot.com/ ADRESİNİ ZİYARET EDİNİZ VE DİĞER BURSA BLOGCULARINI HABERDAR EDİNİZ.SEVGİLER.

  YanıtlayınSil
 2. karanfiller gerçek karanfil karar çok güzel bir o kadarda şık ellerinize sağlık.

  YanıtlayınSil
 3. karanfiller çok güzel olmuş açıklaman bir çok kişinin işine yarayacak ben ilk başladığımda nasıl olduğunu kurdelasının olduğunu bile bilmiyordum:(
  sevgiler canım

  YanıtlayınSil
 4. kurdele nakısında en sevdıgım sey karanfıl

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

En Çok Okunan Yazılar

Kurdele Nakışı Videolar