Kurdele Nakışı ve Diğer Sanat Çalışmaları Hakkında

NEVALE by Elemeği

Sevgili blogger arkadaşımız Ayşe'nin daveti ile Bursalı blogcular olarak NEVALE'de buluştuk. Tatlısıyla tuzlusuyla gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir mekan.

Kurdele Nakışları Instagram'da!

Arkadaşlar sitemi fazla güncelleyemiyorum doğru. Paylaşmak istediklerimi Instagram'a eklemek daha kolay geliyor çünkü :)

İstanbul Boğaz Turu Fotoğrafları

İstanbul'a bir uğramışsam, Boğaz turu da yapmışım demektir. Güzel bir günden güzel birkaç kare paylaşmadan olmaz şimdi.

Bursalı Bloggerlar Koza Çalışmasında

Bursalı Blogger arkadaşlarımın öğrenme isteği üzerine "Gülümseyen Renklerden Farklı Güzellikler" sergi alanında koza çalışmaları yaptık.

Gülümseyen Renklerden Farklı Güzellikler Sergim

Yaklaşık 3 yıllık (yağlıboya, pastel resim, kağıt rölyef, koza) çalışmalarımın yer aldığı sergimin açılışına gelen herkese canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

29 Kasım 2010 Pazartesi

Hediyelerim ve ben :)Bayram öncesi fosinin hayalleri arkadaşımızın hediyeleşme etkinliğine katılmıştım .Bana çiçek hanım çıktı :) Kendisi atkı,yüzük,kolye,ve panç iğnesinden oluşan çok güzel hediyeler ve şık bir kart yollamış.Çiçek hanımla telefonda da görüştük kendiside çok tatlı herşey için çok teşekkür ediyorum arkadaşım.Atkı için ayrıca teşekkür ederim ellerine sağlık.
Paylaş:

22 Kasım 2010 Pazartesi

Papatya Kurabiyeler
Bayramda değişik birşeyler de olsun diye kurabiye hazırladım. Yemek blogu değilim biliyorum , ama sevgili kızcımın isteği üzerine bu kurabiyecikleri koyuyorum :) Hatta fotoğraflarıda kendisi çekti. Biri peynirli , biri kakaolu iki çeşit yapmıştık .Yaparken illede bunları sitene koy diye ısrar etti.Aslında birde cevizli tuzlu kurabiye vardı ama ben kabartma tozunu unutunca pek birşeye benzemedi.
Paylaş:

15 Kasım 2010 Pazartesi

El Nakisi Yemek Takimi

Basit el nakışı tekniklerinden zincir işi olarak çalışılmış sofra takımı ve amerikan serfisler. Bu zarif takımı Zehra abla güzel kızı için işledi, iyi günlerde kullansın.
Paylaş:

13 Kasım 2010 Cumartesi

Kurdele Nakisi Kutu Susleme 2

Yeni bir kutu süsleme farklı bir kutu kaplama örneği olarak karşımızda :) Organze çiçekler ve incilerle süslendi.
Paylaş:

12 Kasım 2010 Cuma

10 Kasım 2010 Çarşamba

Kurdele Nakisi Seccade HurcuOrganze kurdele ile yapılmış hercailer.Bu harika seccade hurcu Zehra abla tarafından bayram hediyesi olarak çalışıldı .Bir hurç daha var onu da diğer postta göreceksiniz.
Paylaş:

8 Kasım 2010 Pazartesi

Kurdele Nakışı Kutu Süsleme

Kurdele çiçekler ve fransız danteli ile süslenmiş şık bir kutu kaplama çalışması.Geçen yıl kursta bir arkadaşımız yapmıştı .

Paylaş:

6 Kasım 2010 Cumartesi

Bursalı Blog Yazarları BuluştukBursalı blogcular olarak EKER tesislerinde harika bir gün geçirdik. :) Annemineli Zehra ablanın organizasyonunda eşinin şirketi Ağaçkakan Mutfak ve Becel'in katkılarıyla güzel bir buluşma gerçekleşti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Diğer hediyelerimizde düşleriminincisi arkadaşımın kurabiyesi ve gonluncelezzetler arkadaşımın kahvesi idi onlara da çok teşekkür ediyorum. Bursalı blogcuları tanımaktan memnun olduğum kadar İstanbuldan gelen Kuzunede Kızaran Ekmek, Sağlıklı Mutfak, Benhurum ve Ankaradan gelen oruk arkadaşları tanımaktan da ayrıca çok mutlu oldum :) Bu arada nerimaninmutfagi arkadaşımız Ankaradaydı ama hiç olmazsa gönlü ve sesiyle bizimle birlikte oldu. :) kutsalçeyiz arkadaşımın da selamlarını ilettim tüm blogcu arkadaşlara. Yeni etkinliklerde tekrar buluşmak dileğiyle.
Paylaş:

5 Kasım 2010 Cuma

Örme Bebek Battaniyesi
Sevgili arkadaşımın çok tatlı kızı bebek bekliyordu.Arkadaşım battaniye örmüş ve bana seni düşünerek ördüm sen işleyeceksin dedi :) Hatır için işledim korka korka, huysuzdur beğenmez birşeyi ;) Üstelik dikişinide ben diktim bilen bilir ben dikişte asabi olurum birazcık :)))) Bu gün götürüp teslim ettim çok beğendi bende mutlu oldum. Akşam sabah Zeynep İnci gelecek inşaallah hayırlısı ile iyi günlerde kullansınlar.
Paylaş:

Kurdele Nakışı Güllerle Süslü Bohça
Gül her zaman en sevdiğim çiçek olmuştur kokusu ve rengiyle harika bir çiçektir.Ayrıca peygamber efendimizi hatırlatır .Kurdele nakışı çalışılmış bu bohçada gerçekten harika olmuş.Güller ve yapraklar telli kurdele ile çalışılmış.


Paylaş:

4 Kasım 2010 Perşembe

Boncuk İşleri
Boncuk işi çalışılmış bir yatak örtüsü Geçen yıl ranırı kurstaki bir arkadaşımız işlemişti.En üstteki de masa örtüsü ranırı.Ben bu ranır işini tuttum doğrusu.kullanması güzel yıkaması kolay ;)

Paylaş:

3 Kasım 2010 Çarşamba

Boncuk İşi Örnekleri

Boncuk ve pullarla işlenmiş farklı çalışmalar.Masa örtüsü ,ranır ,bohça vs amaçlarla kullanılabilecek boncuk işleme örnekleri .

Paylaş:

1 Kasım 2010 Pazartesi

Kurdele nakisi ornekleri

Kurdele nakışı örneklerinden bir demet. Bu örnekleri masa örtüsünden havluya pek çok yerde kullanabilirsiniz :)

Paylaş:

Sitemin görünümünü beğendiniz mi?