Ana içeriğe atla

Nitelikli

Evde Kolay Bez Maske Yapimi

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Bu yazıda covid-19 virüsünden korunmak için nasıl maske yapılır onu öğreneceğiz. Şimdiye kadar yazdığım bez maske nasıl yapılır videoları için şuraya tıklayın. Aşağıdaki videoda kolay olarak dikişli ve dikişsiz maske nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Kırkyama Crazy Patchwork Kanaviçe Yatak Örtüsü
Crazy patchwork deli kızın çeyizi dedikleri bu olsa gerekir :)) Eski ve yeninin karışımı bu yatak örtüsüne görür görmez vurulmuştum. Aslında bir çok hanımın sandığında böyle bir sürü kanaviçe bulunur. Türkiye’deki işleme teknikleri arasında en yaygın olanı kanaviçedir. Çeyiz hazırlama geleneği bu sanatın devamlılığını ve gelişimini sağlamıştır. Ne kıyıp atabilirsiniz ne de kullanacak yer bulabilirsiniz artık modası yok bunların diye hayıflanır durursunuz. Büyük bir emek ve göz nuru vardır eski işlerde. Alın size modası geçmiş kanaviçeler ama bu yatak örtüsü en modern evde bile kullanılır. Yapan arkadaşım ellerine sağlık. Bu fotoğrafı BUSMEK sergisinde çekmiştim.

Yorumlar

  1. Seçkin ve özenli bloğunuza Link Avcısı "El Sanatları Blogları Muhabbet Grubu" arasında link vermiştir, selamlar.

    YanıtlayınSil
  2. Güzel ellerinize sağlık harika işler çok narin ve güzel olmuşlar güzel bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle Sevgiyle kalın...

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

En Çok Okunan Yazılar

Kurdele Nakışı Videolar