Ana içeriğe atla

Nitelikli

Evde Kolay Bez Maske Yapimi

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Bu yazıda covid-19 virüsünden korunmak için nasıl maske yapılır onu öğreneceğiz. Şimdiye kadar yazdığım bez maske nasıl yapılır videoları için şuraya tıklayın. Aşağıdaki videoda kolay olarak dikişli ve dikişsiz maske nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Kağıt Rölyef Nasıl Yapılır?

Her yıl birkaç hobi kursuna gitmeye gayret eden ben. Bu yıl yine abartıp hem el sanatlarına hem de yağlı boya resim kursuna kayıt olmuştum. Sonra bir vesile ile tanıştığım bir arkadaşımın sanat atölyesine de başlayıp kağıt rölyef yapmaya başladım. Baştan hayli zor gelse de ki hala zor geliyor ufak ayrıntıları kesmek. Severek yaptığım ve ortaya çıkan eserler emeğinizin zayi olmadığını kanıtlıyor. Kağıt rölyefte en önemli kısım resim seçimi bence. Acemilikte yaptığım en alttaki tablodaki resmi bu gün olsa seçmem.
Aslına tablolardan önce yapım aşamasını gösteren bir post hazırlayacaktım ama galiba resim dosyasını silmişim. Diğer laptopta da yoksa çok üzüleceğim, onca emek ziyan oldu.
Kağıt rölyef çalışmalarımdan bazıları. Çerçevelendiği ve üzerinde cam olduğu için katları çok belli olmuyor maalesef.
kağıt rölyef çalışması nasıl yapılır
kağıt rölyef çalışması nasıl yapılır 2
kağıt rölyef çalışması nasıl yapılır 3

Yorumlar

En Çok Okunan Yazılar

Kurdele Nakışı Videolar