Ana içeriğe atla

Nitelikli

Evde Kolay Bez Maske Yapimi

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Bu yazıda covid-19 virüsünden korunmak için nasıl maske yapılır onu öğreneceğiz. Şimdiye kadar yazdığım bez maske nasıl yapılır videoları için şuraya tıklayın. Aşağıdaki videoda kolay olarak dikişli ve dikişsiz maske nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

BURSALI blogcularin bulusmasi haraççıoğlu medresesi

Bursalı blogcuların buluşması ile ilgili tarih aşağıda ayrıntılı bilgi ANNEMİN ELİ blogcu arkadaşımızda
03.04.2010 tarihinde saat 14.oo de HARAÇÇIOĞLU MEDRESESİHARAÇÇIOĞLU MEDRESESİ

Bursa'nın en eski yerleşim yerlerinden olan Kavaklı Caddesi'nde zaviye veya nakşibendi tekkesi olarak yapılmış, 1852'de medrese haline çevrilmiş ve değerli bir kütüphaneyi barındırımış tarihi bir yapıdır. Günümüzde restore edimiş ve Osmangazi Belediyesi sosyal tesisi olarak hizmete girmiştir.


Haraççıoğlu Medresesi, hem Bursa’ya hem de bulunduğu Kavaklı Mahallesi’ne farklı bir soluk getirdi. Tesis Cafe - Restaurant olarak da hizmet vermektedir.Restore edildikten sonra Bursa Belediyeler Birliği merkezi ve aynı zamanda sosyal tesis olarak hizmet veren tarihi yapı, 110 metrekarelik medrese binası ve yaklaşık 500 metrekarelik bahçeden oluşuyor.

Mimari yapısıyla görsel bir ziyafet sunan Haraççıoğlu Medresesi, bölgedeki manevi odak noktalarını görmeye gelen yerli ve yabancı turistler ile mahalle halkı için önemli bir uğrak yeri oldu.


Kavaklı Mah. Kavaklı Cad. No:21 osmangazi Bursa

Yorumlar

  1. Canım ne güzel yapmışsın,medrese hakkında bilgi vermişsin,ellerine sağlık.Teşekkürlerrrrr......

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

En Çok Okunan Yazılar

Kurdele Nakışı Videolar