Ana içeriğe atla

Nitelikli

Evde Kolay Bez Maske Yapimi

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Bu yazıda covid-19 virüsünden korunmak için nasıl maske yapılır onu öğreneceğiz. Şimdiye kadar yazdığım bez maske nasıl yapılır videoları için şuraya tıklayın. Aşağıdaki videoda kolay olarak dikişli ve dikişsiz maske nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Kağıt Rölyef Nasıl Yapılır? 2. Kısım

Yaşasın resimlerin bir bölümünü kurtarabildim, telefonun dahili hafızasında kalmış birkaç tanesi. Kağıt rölyef nasıl yapılır yazımı okumuşsunuzdur. Bu yazı onun devamı olacak Kağıt rölyef yapmaya başlamadan önce kendimize güzel bir kahve yapıyoruz. Kahve olmazsa olmaz bence ve kesinlikle. Ayrıca kahve demişken taze kahveyi ziyaret edin derim ben ;))

Seçtiğimiz desene göre kesmeye başlıyoruz. Burada en önemli ayrıntı rölyef kağıdını düzgün ve keskin olarak kesmek. Sonradan desenin her kestiğimiz yerine siyah kalemle kontür geçiyoruz. Benim resimlediğim minik bir papatya rölyefiydi. Bütünden küçük parçaya doğru resimledim ki daha iyi anlaşılsın yapılışı. Karışık gibi görülse de birkaç rölyeften sonra insan daha bir rahat çalışıyor.

Kağıt Rölyef Nasıl Yapılır
Papatyalarımızın çerçevelenmiş hali, hediye gittiği için çevresindeki streci sökmeden resimledim idare edin.

Kağıt Rölyef Nasıl Yapılır 2
Buradaki resimde üst üste monte edilmiş papatyalarımızın katları açık şekilde görülmekte.

Kağıt Rölyef Nasıl Yapılır 3
Buraya özellikle dikkat. Resimlerden fazlalıkları atarak boyut verme işlemi açıkça görülüyor.

Kağıt Rölyef Nasıl Yapılır 4

Yorumlar

En Çok Okunan Yazılar

Kurdele Nakışı Videolar