Kayıtlar

Temmuz, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

BUSMEK kurdele nakışı yatak örtüsü

Resim
Kurdele nakışı yatak örtüsü olarakta çok hoş ve kullanışlı.Bu yatak örtüsünde ipek kurdele kullanılmış.Ayrıca yatak örtüsünn kumaşı ve nakışı kullanılarak çok güzel bir sandık da yapılmış.

BUSMEK rüya gibi yatak örtüsü

Resim
Bu yatak örtüsünü yapım aşamasın da görüp çok beğenmiştim.Ama bitmiş hali gerçekten harika olmuş.Zemin olarak yapılan işede bayıldım.Ayrıca yatak örtüsünün eteklerinde organze tüller ve şerit tüyler kullanılmış. Ellerine sağlık arkadaşım.

BUSMEK tel kırma yatak örtüsü

Resim
Harika bir yatak örtüsü. Tel kırma yapılarak işlenmiş yatak örtüsünün deseni de gerçekten çok güzel seçilmiş.Yapan arkadaşın ellerine sağlık.

BUSMEK tek kırma yatak örtüsü

Resim
BUSMEK tel kırma nakışındada harika işlere imza attı :) Kursiyerlerin ellerine hocaların emeklerine sağlık. Bu kırmızı tel kırma yatak örtüsü perdesi ve abajurlarıyla hoş bir takım olmuş. Çevresinde görülen tel kırma bohçalar masa örtüleri de gerçekten harika.


BUSMEK Crazy patchwork

Resim
Crazy patchwork çalışmalarından bazı örnekler .Bu işin adının nerden geldiğini anlatan bir yazıyıda aşağıya ekliyorum . "Crazy" İngilizce'de deli demek; "deli kızın çeyizi" deyimiyle ifade edilebilecek bir teknik bu. Düzensiz parçaların birleştirilmesi ve üzerlerinin nakış, boncuk, dantel, kurdele, vs ile süslenmesi, bu tekniğin temel özellikleri. Bu tür patchwork, özellikle 19. yüzyılın son çeyreğinde İngiltere'de doruk noktasını yaşamıştır. İpek, saten, kadife gibi "lüks" kumaşların gelişigüzel şekilde birleştirilmesi ve üzerlerinin yoğun elişi ile süslenmesi, Victorya stili crazy patchwork'ü oluşturmuştur. Parçaları birleştirmek için kullanılan özel dikiş stilleri de bu teknikte ön plana çıkmaktadır. Bu tekniğin en temel özelliği, kişiselliğin çok yoğun olmasıdır. Kullanılan farklı cinste pek çok kumaşın, kişiye anlam ifade eden eski giysiler ve hatırası olan parçalardan seçilmesine çalışılır; böylece yapılan eser, ister kullanım amaçlı, is…

BUSMEK deri salon takımı

Resim
Kırmızı- siyah deriden yapılmış yine deri güllerle süslenmiş çok farklı bir salon takımı.Yine kırmızı-siyah deriden yapılan aplikeyle süslenen son derece modern ve güzel bir sehba takımı.


BUSMEK makina nakışı

Resim
Farklı teknikler kullanılarak hazırlanmış makina nakışı, el nakışı ,kurdele nakışı örneklerinden bohçalar.


BUSMEK makina nakışı

Resim
Makina nakışından yağlı boya tablo gibi çalışmalar. Gerçakten emek verilerek renk ve desen uyumuna dikkat ederek çalışılmış harika bohça, salon takımı ve masa örtüleri. Yapanların ellerine sağlık.
BUSMEK Kurdele nakışı örnekleri

Resim
Bu harika yastık SEVGİ hocamın
Hilal'ciğimin bohça takımı havlusu ve söz mendili ile harika bir takım oldu. Organze güllerle süsledi ellerine sağlık HİLAL.

BUSMEK sergisinden çok farklı kurdele nakış örneklerinden bir demet.
BUSMEK deri salon takımları 2

Resim
BUSMEK sergisinden diğer kursiyerlerin yaptığı farklı deri çalışmaları.Yapanların ve hocalarının emeğine sağlık.


BUSMEK deri salon takımları

Resim
Bu kırmızı-siyah salon takımını sevgili arkadaşım RASİYE yaptı. Desenin boşluklarına gümüş kum boncukları doldurarak farklı bir efekt sağladı.Ayrıca desen kenarlarında boyutlu gümüş boya kullanıldı.Ellerine sağlık arkadaşım güzel kızın iyi günlerde kullansın inşaallah.

Deri salon takımları 4

Resim
Bunu da sevgili arkadaşım SİBEL yaptı.Diğerlerinden farklı olarak el nakışı tekniklerinide kullanınca ortaya çok hoş bir örtü çıktı.İyi günlerde kullan Sibelcim :)

Deri salon takımları 3

Resim
İki renk deriyle çalışılmiş farklı bir salon takımı daha.Sevgili arkadaşlarımın SEVGİ hocamız nezaretinde yaptığı bu çalışmalar gerçekten çok farklı ve çok güzel oldu.

Deri salon takımları 2

Resim
Yine arkadaşların deri çalışmalarından örnekler.Köşeleri püskül çiçek desenleri boncuk ile süslendi.
Translate