Ana içeriğe atla

Nitelikli

Evde Kolay Bez Maske Yapimi

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Bu yazıda covid-19 virüsünden korunmak için nasıl maske yapılır onu öğreneceğiz. Şimdiye kadar yazdığım bez maske nasıl yapılır videoları için şuraya tıklayın. Aşağıdaki videoda kolay olarak dikişli ve dikişsiz maske nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Kozadan Kasımpatı Çiçeği Nasıl Yapılır?


Krizantemler açtı, güzel bir pano yapıldı.

İpek kozası çalışması diye başladık ve İpek kozasından papatya yapımı ile devam ettik. Şimdi daha farklı bir çiçeğin, kasımpatının yapımı ile devam ediyoruz.


Kozalar ile çalışma yapmak bana gerçekten çok eğlenceli geldi. Sırf o yüzden ikinci defa koza aldım :) Buradaki çalışmada kasımpatı ya da diğer adı ile krizantem çiçeğinin kesim aşamaları görülüyor. Sekiz on ipek kozasından bir tane çiçek yapılabiliyor. Önce birleştirip sonra boyadığım krizantemlerden çok hoş bir pano yaptım. Diğer ipek kozası çalışmalarım için linkimiz: Koza Çalışması

Yorumlar

En Çok Okunan Yazılar

Kurdele Nakışı Videolar