Ana içeriğe atla

Nitelikli

Evde Kolay Bez Maske Yapimi

Yeni Koronavirüs (COVID-19), ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür. Bu yazıda covid-19 virüsünden korunmak için nasıl maske yapılır onu öğreneceğiz. Şimdiye kadar yazdığım bez maske nasıl yapılır videoları için şuraya tıklayın. Aşağıdaki videoda kolay olarak dikişli ve dikişsiz maske nasıl yapılır izleyebilirsiniz.

Yatak örtüsü gülllerle süslenmişKurs arkadaşlarımdan Havva hanım'ın Sevgi hocamızın nezaretinde büyük bir sabır ve şevkle yaptığı adeta bir gelinliği andıran yatak örtüsü. Bütün arkadaşlar meraklı sorularla her gün bu nasıl birşey olacak diyerek sıkıştırdığımız halde ''ben kafamda tasarladım gözümde canlandırdım sizde bitince görürsünüz'' deyip oya gibi işlediği yatak örtüsünün ayrıntıları.Yapay çiçeklerden kendisinin deriden yaptığı çiçeklere, tüllere, organzelere ,bir çok detaydan oluşan harika bir yatak örtüsü.Ayrıca yatak örtüsüne deri kaplanıp güllerle süslenmiş bir sandık yine deri kaplanmış bir ayna ve abajur eşlik ediyor.

Yorumlar

  1. bende sevgi hocanın öğrencisiyim.aynı grupta olmamama rağmen ,bu örtünün hazırlanma aşamalarına bazen tanık olmuştum.yapan havva hanımıda tanıyorum.ancak örtünün bitmiş halinin bu kadar mükemmel olacağını kestirememişim doğrusu.hocam,havva hanım elinize sağlık

    YanıtlayınSil
  2. hoş geldin arkadaşım :) keşke isim bıraksaydın seni tanıyamadım

    YanıtlayınSil
  3. çok güzel olmus elinize sağlık cicekleri nasıl yatınız yada hazır mı aldınız cevap verirseniz sevinirim

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

En Çok Okunan Yazılar

Kurdele Nakışı Videolar