En son Yazı

Mutfak Önlüğüne Nakış Yapmak

Resim
Bir ulusun kültür değerlerini en iyi yansıtan ögeler olan el sanatları, asırlar boyu toplumların sanat anlayışlarını ve yaşam tarzlarını aktarmada etkin bir rol oynamıştır. Aynı zamanda eğitim, bilim, teknik ve diğer alanlardaki gelişme düzeyi ile el sanatlarındaki gelişme düzeyi paralellik göstermektedir. Eşyalarınızın üzerine nakış yaptığınızda mutfak eşyaları sevilen bir kareli bulaşık bezinde yıldızlaşırken, tatlı hayvancıklar şerit iplerle bir mutfak önlüğünü süslüyor. Bu sayede mağazadan satın alınan bir bulaşık bezi, kendine has benzersiz bir eşya olur. Örnek fotoğraflar için:

Keçe Çalışması Taçlarım

Bu günlerde sağlık sorunları yüzünden canım biraz sıkkın ama keçe çalışması yapmak beni eğlendiriyor :) Bir sürü iğnelik ( iğnedanlık ) yapmıştım resimlemeden vermişim. Allahtan taçları çekmek aklıma geldi. Keçe çiçekler ve organze çiçeklerle oluşturduğum taçlardan bir demet. Aslında hayli çok yapmıştım hepsini resimlememişim, zaten çoğu hediye gitti.

Yorumlar

 1. ablam sağol utandım şimdi.teşekkürederim.

  YanıtlaSil
 2. Gülcancım yeterki beğen tacın lafımı olur .Adresini mail olarak yolla :)

  YanıtlaSil
 3. 3. lerde bende çook beğendim...
  annem hediyeleri görünce ''aaa bu kız baya yetenekliymiş'' dedi
  gerçekten çook güzeller tekrardan teşekkür ettim iyi seneler.

  YanıtlaSil
 4. İyi günlerde kullan canım annene sevgiler :) iyi seneler ...

  YanıtlaSil
 5. Bu güzel taçlardan biri de benim oldu ve çok mutlu oldum. Tekrar ellerine sağlık. Güzel ve sağlıklı bir yıl dilerim. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar

Kurdele Nakışı Videolar

Kurdele Nakışı Nasıl Yapılır?

Örme Bebek Battaniyesi

Boncuk İşi Havlu Seccade Bohça