Kayıtlar

Temmuz, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

BUSMEK Ev Tekstili Kursu ve Kurdele İşi Yatak Örtüsü

Resim
BUSMEK sergisinde çektiğim çok hoş bir yatak odası takımı. Kurdele nakışı yatak örtüsü ,aynı desenden kurdele nakışı  pike takımı, yine aynı kurdele nakışı örneğinden sandık ,sizcede çok güzel ve zarif olmamış mı? :) Ayrıca bu takımın kurdele nakışından abajuru , kurdele nakışı örtüleride var. Hayli donanımlı çalışılmış bir yatak odası takımı.

İSMEK İğne Oyası Kursları

Resim
Kim derki bu çiçekler iğne oyasından :) İsmek iğne oyası kursiyerlerinin feshanedeki sergilerinden görüntüler...

İSMEK İğne Oyası Kursu

Resim
İSMEK sergisinden iğne oyalarıyla yapılan güzellikler .İnsanın bunların iğne ile yapıldığına inanası gelmiyor harikalar bence :)

Kurdele Nakışı Örnekleri ve Desenleri

Resim
Kurdele nakışlarını yeni öğrenenler için kolay örneklerden bir demet hazırladım. Resimler net olduğu için kurdele nakışı yaparken yararlanabilirsiniz.

Bebe Battaniyesi Nasıl İşlenir? Rokoko Bebe Battaniyesi

Resim
Benden alttaki  bebek battaniyesinin işleme tekniğini isteyen arkadaşlar .Bu bebek battaniyesini rokoko tekniği ile işlemiştim .Aslında gayet kolay ama bir o kadar da hoş bir işleme tekniğidir.resimleri incelediğinizde sizde göreceksiniz ama takıldığınız bir yer olursa elimden geldiğince açıklamaya çalışırım :)

Evde bulunan kitaplardan rokoko tekniği ile ilgili resimleri çektim ve buraya yükledim umarım işinize yarar.Örnek olması için hoş bir bebek battaniyesi desenini de ,  ayrıca yükledim .

Kurdele nakisi pike takimi

Resim
Kurdele nakışı olarak çalışılmış güzel bir pike takımı. Aynası ve sandığı da  olan bu kurdele nakışından  pike takımı gerçekten çok hoş olmuş.Yatak örtüsü olarak bile kullanılabilecek ipek kurdelelerle işlenmiş kibar bir pike takımı yapmak isteyenlere örnek olabilir bence :)Yapanın ellerine sağlık.

İSMEK igne oyasi kursu

Resim
İğne oyalarından yapılan şaheserler :)) Gerçekte biz iğne oyasını yemenilerin kenar oyası yada namaz örtülerinde oyalar olarak biliriz. Son yıllarda ev tekstilinde kullanılmaya başladığından beri sanat eseri olup çıktı iğne oyası. İSMEK sergisinde resimlediğim güzellikleri gördüğünüzde sizde bana hak vereceksiniz .Uzaktan baktığınızda kurdele nakışını hatırlatsa da , yakından baktığınızda iğne oyası olduğunu şaşırarak görüyorsunuz.

Yatak ortusu ,kurdele nakisi yatak ortusu .

Resim
Bu kurdele işi yatak örüsünü  daha doğrusu yatak odası takımını İSMEK feshane sergisinde çektim. Renkleri ve deseniyle çok güzel ve uyumlu bir takım olmuş. Kurdele nakışı tekninleri ve ipek kurdeleler kullanılarak çalışılmış .

İSMEK pastacilik kursu ,pasta kursunda yapilanlar.

Resim
Yok böyle bir şey ama yerim ben o tavus kuşunu :)))) İSMEK pastacılık kursu öğrencileri tarafından harika düğün pastaları yapılmış.

Pastacilik kursu ve dugun pastalari

Resim
İSMEK sergisinde galiba en çok pastacılık kursiyerlerinin çalışmaları ilgimi çekmiş .Bu da çok normal çünkü ben bir tatlı bağımlısıyım :)))) Öyle güzel pastaları görünce başlarından ayrılamadım demek ki ;) Harika düğün pastaları vardı .Hoş bunlar yemeğe kıyılır mı ya  çok çok güzeller .

İSMEK pastacilik kursundan seker hamurlu pastalar

Resim
Bu sanat eseri pastalar ismek pastacılık kursundan .Ne kadar hoş görünüyorlar eminim tatları da öyledir :) Ramazanda buda yapılmaz ki demeyin  bakmakla bişeycik olmaz :)))

Translate